Seçiminizi Daraltın

Sadece

Aradığınız ürüne en hızlı şekilde ulaşabilmek için daraltma seçeneklerini kullanabilirisniz.
Seçimlerinize uygun kayıt bulunamadı. Geri dönmek için tıklayın.

Sehpalar mobilyalar arasında en kurtarıcı parçalardandır. Salonda veya oturma odasında dekoratiflik sağlarken aynı zamanda kullanışlı olmasıyla ön plana çıkar. Sehpa modelleri oldukça çeşitlidir. Son zamanların modası olan zigon sehpalar oldukça kullanışlı olmasının yanında estetik görüntüsüyle de başımızın tacı oldu. Tarzlardaki çeşitlilikle birlikte kaliteli olması ve uzun süreli kullanıma dayanıklı olması sehpa seçimi için önemli konulardandır. Genellikle misafir ağırlamak için tercih edilen sehpaların kaliteli olması ciddi derecede önemli bir detaydır. Sıcak içeceklerinizi koyduğunuzda sehpanın yüzeyinde kabarma veya leke olmaması gerekmektedir. Bu sebeple sıcaktan etkilenmeyecek malzemelerden üretilmiş olan sehpaları tercih etmeniz gerekir. Daha çok ahşap renkler kullanılsa da farklı renk seçenekleri ile gözünüze hitap eden sehpayı seçebilirsiniz. Sehpanın evinizde konumlanacak odası dar ise daha açık renkler tercih ederek ferah bir oda görüntüsü elde edebilirsiniz. Daha sportif bir tarzınız varsa asimetrik modeller, oda ile zıt renkler kullanabilirsiniz. Sehpalarınızın üzerine dekoratif eşyalar koyarak evinizin dizaynına eklemeler yapabilirsiniz. Hatta mobilyalarınızla tamamen aynı renkte olan sehpalar odayı çok tekdüze gösterebilir. Bu nedenle uyum sağlayan farklı tonlar daha hoş bir görünüm sağlarken gözünüzü yormayacaktır. Sehpalar sadece çay kahve ikramında kullanmak için değil depolama için de kullanılabilir. Çekmeceli sehpalar, bölmeli sehpalar depolama işlevini yerine getirmeye yardımcı olarak tasarlanmışlardır. Özellikle ufak tefek eşyalarınızı veya kitaplarınızı düzenli göstermeye yarayacağından bu tarz sehpaları tercih edebilirsiniz. Sehpa satın alırken nasıl kullanacağınıza dair bir öncelik sırası koyarsanız sehpa seçiminizi daha kolay yapabilirsiniz. Eğer çok fazla misafir ağırlıyorsanız veya evde küçük çocuklarınız varsa cam detaylı sehpalar sizin için tehlikeli olabilir. Gizlemek istediğiniz çok eşyanız varsa çekmeceli sehpalar sayesinde kolaylıkla eşyalarınıza alan yaratabilirsiniz.

 

Sehpa Malzemeleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evinizdeki dekorasyona ve tarzınıza bağlı olarak alacağınız sehpa şekillenir. Sehpalarda yaygın olan ahşap malzemeler olsa da kendinizi ahşap mobilya almak zorunda hissetmeyin. Odanızın hangi malzemeyi daha iyi göstereceğine karar vermek için birçok farklı çeşide bakmanız gerekebilir. Tarzınızı en iyi şekilde yansıtacak modelleri incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. Hayal Konsept fikirlerinizde yanınızda!

 

Sehpa Modeli ve Şekilleri

Genelde salonlarımızın veya oturma odalarımızın odağında yer alan sehpaların kullanışlı olması gerektiğini biliyoruz ancak dekorasyonunuzu tamamlamasına da izin vermelisiniz. Odada bulunan diğer tüm eşyalar ile renk, desen hatta kullanılan malzeme konusunda uyum göstermesi çok önemlidir. Odanıza göre sehpalarınızın boyutu, şekli de önem arz eder. Kare ve oval olan şekiller daha çok kullanılsa da asimetrik modeller daha modern bir görünüm sağlamak isteyenler için ideal bir seçim olabilir. Dikdörtgen ve yuvarlak masalar küçük odalar için uygun seçim olabilir. Hareket kolaylığı sağlamasını isterseniz tekerlekli modelleri de incelemelisiniz. Odanızdaki halılar ve perdeler desenli ise sehpalarınızı sade bir model olarak tercih ederseniz gözünüzü yormayan ve karmaşık olmayan bir dekorasyona imza atmış olursunuz. Daha dekoratif görüntüler için sehpalarınızın üzerine mumlar veya biblolar koyabilirsiniz. Çok kalabalık yaratmadan küçük detaylarla şık bir sehpa duruşu, odanızda tarzınızı tamamlayacaktır.

 

Sehpa Malzemeleri

Sehpalar birçok malzemeden üretilebilir. Genellikle ahşap yaygın olmakla birlikte plastik, metal, veya camdan üretilmiş sehpalar bulabilirsiniz. Sehpanın üretilmiş olduğu malzeme odanızın tarzına ve renklerine uyum sağlamalı ancak yüzeyinde leke bırakmayan kaliteli bir ürün de olmalıdır. Dekoratif olmasına özen gösteriyorsanız cam sehpa tercih edebilirsiniz. Üstelik cam malzeme odanızı daha geniş gösterir. Ancak cam tehlikeli olabileceğinden evinizde küçük çocuğunuz veya evcil hayvanınız varsa yanlış bir tercih olabilir. En sağlam sehpa malzemelerinden birisi ahşaptır. Üzerine ağır malzemeler koyacaksanız ahşap modelleri düşünebilirsiniz. Bunların haricinde mermer sehpalar, pirinç sehpalar, gül-ceviz gibi farklı ağaçlardan yapılmış sehpalar odanıza görsel şenlik katabilir. Dilediğiniz sehpaya ulaşmak için Hayal Konsept internet sitesini buradan inceleyebilirsiniz. Elbette her zaman söylediğimiz gibi odanızın genel stilini de göz önünde bulundurmalısınız ki sürekli kullandığınız mobilyalar gözünüze hitap etsin.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.